JÓL TELJESÍTŐ VÁLLALAT
Miért fontos a HELYZETFELMÉRÉS?
A vezetés alakítja a szervezetet jól teljesítő szervezetté. Vezetői odafigyelés hiányában a szervezet elindulhat akár a hanyatlás irányába is. A helyzet bármikor visszafordítható, kellő időben és megfelelő szakértelem bevonásával megtett intézkedési tervvel, és ennek ellenőrzésével, visszamérésével. Helyzetfelméréssel állapítható meg a szervezet aktuális, valódi állapota.
A SZERVEZETI ÖNISMERET ahhoz kell, hogy tudjuk, honnan hová tartunk!
Jellemző-e a nyílt kommunikáció?
Van-e vonzó jövőkép, küldetés, és indultak-e ezt lekövető koherens szervezeti projektek?
Jellemző-e a folyamatos tanulás, az önfejlődés?
Ösztönzőek-e a folyamatok, a struktúrák?
Boss vagy leader áll a szervezet élén?
Hogyan működik a hatalommegosztás, és van-e valódi bevonás a döntésekbe?
Követik-e, kommunikálják-e a vevői eredményeket?
ÉSSZERŰ INTÉZKEDÉSI TERVVEL rövid-, közép- és hosszútávú akciókat tervezhetünk a rossz gyakorlatok megszüntetéséhez és új, jó gyakorlatok és struktúrák kialakításához. A hiányok őszinte feltárása teszi lehetővé a korrekciót, az erősségek megismerése pedig stabil alapokat nyújt a jövőbeli fejlődéshez.
A helyzetfelmérést követően felépíthető a rövid és a középtávú cselekvési terv, amelynek fontos eszköze lehet egy saját szervezeti akadémia. A teljes folyamat tudatos változásmenedzsmentet igényel.
Mi történik a helyzetfelmérés után?
CSELEKVÉSI TERV KIALAKÍTÁSA során használjuk ki a szervezet akcióképességét: tervezzünk képzéseket, workshopokat, információmegosztó eseményeket és kommunikációs akciókat, ahol a változásokat a megfelelő körben és a megfelelő időben kommunikálhatjuk.
Szervezetfejlesztő bevonása célszerűnek mutatkozhat a hosszú távú eredményesség érdekében, az akadémiát pedig a dolgozókkal, munkatársakkal együtt alakítjuk. ERŐS ELKÖTELEZŐDÉST ÉPÍTHET, ha a dolgozók lehetnek a céges hírlevél szerkesztői és szerzői, ha szakmai kompetenciáikat publikálhatják a vállalati kiadvány hasábjain, esetleg a jó gyakorlatokat ők maguk mondhatják el munkatársaiknak az intézmény féléves projektkonferenciáján. Kialakíthatunk szervezeti teljesítményt fokozó dolgozói vagy vezetői programokat, és akár meghívhatunk külsős előadót is a legfrissebb trendek követése érdekében (pl. mesterséges intelligencia, szakképzések, technológiai fejlődés stb.)
EGY SAJÁT BELSŐ SZERVEZETI AKADÉMIA kiváló eszközül szolgálhat az intézkedési tervben foglaltak megvalósításához, amely A SZERVEZET TELJESÍTMÉNYFOKOZÓJA lesz. Nagyszerű információcsere, képzési és stratégiai kommunikációs eszközöket biztosíthat a szervezet dolgozói, vezetői, szakmai érdekeltek és beszállítók irányába. Ennek keretében kialakítható egy belső hírlevél, saját projektkonferenciák, éves szakmai nagykonferencia, saját kiadványok, trendi előadók vonhatók be. A dolgozói közösség is megmozgatható a kommunikációs és képzési célok érdekében.